Dolar bozduruncularda laf çok icraat yok(!)
Sedat Balta

Dolar bozduruncularda laf çok icraat yok(!)

DOLAR BOZDURUNCULARDA LAF ÇOK İCRAAT YOK(!)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Yastık altındaki dolarlarınızı bozdurun” sözünden sonra partililer de çağrıyı desteklediler.

AKP Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’da Erdoğan’a benzer bir çağrı yaparak vatandaşları dolar, altın ve dövizlerini bozdurmaya davet etti.

Twitter başta olmak üzere AKP’li bir çok isim dolar bozdurun çağrısına destek verdi. Ancak döviz bürolarına giderek dolar bozduranların sayısı kayda değer sayıda olmadı.

AKP cephesi doların artışını ABD’nin ve dış güçlerin oyununa bağlarken, böyle düşünmeyenler cari açık ve yapısal sorunlardan kaynaklandığı yolunda görüş paylaştı.

Erdoğan’ın dolar bozdurun çağrısına destek verenlerin ve asıl sorun ekonomide diyen  twitter mesajlarından bazıları şöyleydi:

Adapazarı Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü Muhammed Durmaz, “15 Temmuz darbesini püskürten aziz milletimiz ekonomik saldırıları bertaraf edecek basiret ve iradeye sahiptir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek: “Biz hiç kimsenin önünde eğilmemiş bir milletiz, eko Millet olarak canımızı ortaya koyduk, özgürlüğümüzden vazgeçmedik.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun twiti: “Yine direneceğiz, onurumuz ve bağımsızlığımız için.nomi tetikçilerine teslim olacağımızı mı sandılar.”

Kandıralı hemşehrimiz ekonomist Hurşit Güneş durumu şöyle değerlendiriyor: “Bazı aklı evvel muhalefet siyasetçileri ekonomik krizi tümüyle demokraside ve adaletteki tahribata bağlıyor. Sanki ülkede dış borçlar milli gelirin yüzde 60’ına, cari açık da yüzde 7’sine dayanmamış! Siyasi faktörler etkili olsa da, krizin temelinde ekonomik yapıdaki bozulma var.”

Fatih Yaşlı’nın önerisini ise şöyle: “saraydan, yalılardan çıksınlar, özel uçaklardan, lüks araçlardan insinler, milyarlık vergi borçlarını ödesinler, dolara endeksli hazine garantili ihaleleri iptal etsinler, halkın tasarruf yapıp yapmayacağını o zaman konuşalım. bunlar ortadayken ne tasarrufu?”

Bir başka vatandaşımız Serhat Yiğit, Başkan Erdoğan’ın onların doları varsa bizim Allah’ımız var sözlerine esprili bir yanıt yazmış: “Benzincide depoyu fullettim, parayı da Allah cinsinden ödeme maksadı ile Allah versin dedim. Malum onların doları varsa bizim de Allahımız var. Asrın dayağını yiyorum, yorulup mola verdiler de yazabiliyorum. Aha kalktı pompacı. Geliyor. Görüşmek dileğiyle...”

Levent isimli bir vatandaşımız ise, ”Fırına ekmek almaya gittim. Para istedi. Dedim ne parası, bizim Allahımız var.”

Yahya Bakır ise ekonomik krize karşı önlemler öneriyor: “Kıyafet seçerken marka olsun dediğimiz sürece, zorluk çekmeye devam ederiz.

Lütfen şatafattan ve lüksten uzak durun!

Bir karış bile toprağınız varsa sebze meyve ekin.

Yerli ve milli bizzat ürettiğimizdir.”

AKP’li Bedri Safa Kaymak, muhaliflere çıkışmış: “İyimi böyle, hoşunuza gidiyor dimi ülkenin bu durumu, şu an ABD Rusya’ya, Çin’e, İran’a ve Türkiye’ye aynı tezgahı çekiyor, şampiyonlar ligine transfer oluyoruz bu onun sancısı, Sevinç’iniz Allah’ın izniyle kısa sürecek, kınalar gö*ünüzde patlasın inşallah.”

Şengül Morgül, “$ vardı başkanım sat dedi sattım. Herkes zarar ettim sanıyor! Ülkem kazandı.Bilsinler ki rızkı veren Allah’tır. Elhamdulillah.”

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Piyasanın üstünde alacağız açıklaması
Piyasanın üstünde alacağız açıklaması
Ambulans ile otomobil  çarpıştı
Ambulans ile otomobil çarpıştı