İlerliyor muyuz? Geriliyor muyuz?
Aytekin Ertuğrul

İlerliyor muyuz? Geriliyor muyuz?

Bu içerik 777 kez okundu.

İlerliyor muyuz? Geriliyor muyuz?

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Her Türk vatandaşının  cevap aradığı soru budur. Kısa kısa bu sorunun yanıtını yazacağız.

T.C.G. Muavenetin DM 357 nin Vurulmasının 26 Yılı anıldı

izmir escort
2 Ekim 1992 tarihinde benim de şahsen bir yıl süre ile görev yaptığım gemi olan DM 357 borda nolu TCG Muavenet gemisi ABD donanmasına ait USS Saratoga uçak gemisinden atılan bir Sea Sparrow füzesi ile vurulmuştur. Sayın Amiral Türker Ertürk bu konuyu internet ortamında işlemiş şehitlerimizi yad etmiş ve Türk milletine vahameti anlatmıştır. Demiştir ki: TCG muavenetin Ege’de ABD uçak gemisi Saratoga’nın ateşlediği 2 adet Sea Sparrow hava savunma füzesiyle vurulmasının üzerinden tam tamına 26 yıl geçti. Füzenin kazaen ateşlenebilmesinin önüne geçebilmek için sistem, çok sayıda emniyet tedbirini içermektedir. Füzeyi başarı ile ateşleyebilmek içinse 6 aşamadan geçilmesi ve gemi komutanının onayının alınması gereklidir Bu vurulma işi kesinlikle kaza olamaz değildir demiştir. Kaza değildir ama bilerek yapılmıştır. Demek bize bir şey kazandırmaz. Çünkü “ Atı alan Üsküdar’ı geçti” O tarihte bu bir kaza mıdır yoksa nasıl bir şeydir konusunu incelemek üzere Dz.K.K. lığından bir heyet kurulmuştur. Heyet bu bir kazadır demiştir. Ama bu konu beni aşan bir konudur. Biz yine konumuza dönelim.

1992 tarihinde bir ABD doları 7.000 TL idi. Bugün itibari ile TV alt yazılarına göre 6.171.000 TL dir bölelim.881 eder. Yani muavenet vurulduğu zamandan bu yana paramız 881 defa ezilmiştir. Vurma eylemini kim niçin yapmıştır siz bulun.

14 Mayıs 1950 den sonra demokrasiye geçiş adı altında emperyalist ülkeler eğitim ve savunma gibi işbirliği anlaşmalarının uygulanmasıyla çok ilerlemeler kaydetmişlerdir. Bunun delili Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD dolarının  bu gün 6.171.000 TL çıkmış olmasıdır. Türk ABD işbirliğinde ve ilişkilerinin tümünde Türkler kaybetmiştir. ABD kazanmıştır

 

Eğitim işleri nasıldır. Eğitimciler Nasıldır.

Çok Değerli eğitimci yazar ve hocamız Mahiye Morgül bilindiği gibi Türk eğitiminin Atatürk tarafından verilen: ( Çocuklarımıza vereceğimiz eğitimin sınırı ne olursa olsun onlara önce Türk milletinin anasırına düşman unsurlarla mücadele lüzumu öğretilmelidir) bu direktife uygun olarak yürütülmediğinden eski bir eğitimci olarak eğitim sistemimizin bu eksiğini gidermek amacıyla yazılarını sürdürmektedir. Yazılarının birinde TTK başkanına hakaret ettiği savı ile açılan dava duruşmasına  bu gün biz de katıldık. Av. Ömer Faruk Eminağaoğlu özet ve tarihi bir savunma yaptı. Kahraman gazeteci kardeşimiz Müyesser Yıldız’ın ODA TV de duruşmayı haber yaparak yayınladı. Aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Bu konuya Tüm Atatürkçüler eğilmelidir. Çünkü eğitim bataklığı bizi bu günlere sürüklemiştir. Bu günlerden çıkmanın yolu da eğitim bataklığını bütçe açıkları gibi kurutmaktan geçer.

odatv.com/o-ogretmen-hakim-karsisindaydi-04101851.html

Geçen yıl bir internet sitesinde yayınlanan yazısı nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş'un kendisine hakaret ettiği iddiasıyla Mahiye Morgül aleyhine açtığı dava, bugün Ankara 36. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.
odatv.com

 

 

Doktorlara saldırılar Devam ediyor

İstanbul Bahçelievler'deki bir özel hastanede çalışan psikiyatrist Dr. Fikret Hacıosman silahlı saldırıya uğradı. Saldırıdan sonra ağır yaralı olarak yoğun bakıma alınan doktor hayatını kaybetti. Saldırgan ise olaydan bir saat sonra Esenler ‘de yakalandı. Bu haber ne ilktir ne de sondur.

 Parasının değerini korumayan bir TBMM ver onun hükümetleri insanını da doktorunu da çocuklarını da siyasetçisini de koruyamıyor. Tekrar yazalım belki duyan ve anlayan olur diye
 

Parasının değerini korumayan bir TBMM ver onun hükümetleri insanını da doktorunu da çocuklarını da siyasetçisini de koruyamıyor.

Parasının değerini korumayan bir TBMM ver onun hükümetleri insanını da doktorunu da çocuklarını da siyasetçisini de koruyamıyor.
 

Parasının değerini korumayan bir TBMM ver onun hükümetleri insanını da doktorunu da çocuklarını da siyasetçisini de koruyamıyor.
 

Karşı tezi olan varsa söylesin biz de öğrenelim. Bir hükumet istifa etmek için paramızın bir ABD doları karşısındaki değerinin yüksekliği ne olmalıdır. Kaç doktor daha öldürülmelidir.

6. Milyon yetmedi mi? 7 milyon, 8 Milyon 9 milyon 10 milyon acaba yetecek mi?    Eyy… siz 14 Mayıs 1950 den sonra yönetime getirilen iktidarların gaflet  ve dalalet yolundan yolundan gidiyorsunuz da Yüce peygamberimizin Atatürk'ümüzün Fatih Sultan Mehmet Hanımızın DENK bütçe yolundan neden gitmiyorsunuz. NOKTA 

 

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atık su da sıra bize gelebildi
Atık su da sıra bize gelebildi
8 Kaçak yapı yıkıldı
8 Kaçak yapı yıkıldı