Advert
Bize bağlı(!)
Sedat Balta

Bize bağlı(!)

BİZE BAĞLI (!)
TÜRK - İŞ Genel Başkanı hemşehrimiz Ergün Atalay, Türkiye'de Fransa'da yapılan sarı yelek eylemlerinin benzerlerinin yaşanıp yaşanmaması konusunda, "Bize bağlı" demesi karşısında AKP'ye yakın sermaye tarafından satın alınmış gazete ve televizyonlarda linç kampanyası başlatıldı. 
Türk - İş Genel Başkanı Atalay haberlerin veriliş biçimini "İnsafsızlık" olarak yorumladı. Bizim gazetemizin dünkü manşeti de aynıydı: "İnsafsızlık"
Kaçıranlar için tekrarlayalım, Ergün Atalay'ın Fransa'daki olaylarla ilgili sözleri şöyleydi: "Üç gün sonra bizim ülkemizde de bunla ilgili ne göreceğimizi ne kadar gideceğini görürüz görmezmiyiz bize bağlı."
Yandaş basının linç kampanyası başlatmasından sonra Atalay, sözlerini hangi bağlamda söylediğini açıkladı: "Bize bağlı ifadesi işçisi, işvereni, muhalefeti, iktidarı, sivil toplum örgütleri ve bütün kurumlarıyla Türkiye'yi ifade ettim."
Ergün Atalay gibi Cumhurbaşkanıyla fazlasıyla iyi ilişkiler içinde olan(!), işçinin üretimden gelen gücünü kullanmasının anasının ak sütü gibi helal olduğu grev konusunda bile çekinceli davranan birisi bile en küçük bir sözüyle linç ediliyorsa ifade özgürlüğünden sözetmek mümkün mü?
Ergün Atalay, belki işçi için şans değildir ama hükümet için büyük bir şanstır. O'na bile tahammül edilememesi geldiğimiz karanlık noktayı anlatıyor.
Sayın Atalay haklı(!) Bize bağlı. Hükümetiyle, işvereniyle, sendikasıyla bize bağlı. Hükümet en ılımlı insanların üzerine yandaş basınını salarsa olacağı söyleyelim; sosyal patlama. 
Bizde sarı yelekli olmaz, olsa olsa sarı çizmeli olur diye yazmıştım önceki yazımda. Hükmedenler aldanmasın, yaz tahtaya bir daha nasıl olsa sarı çizmeli Mehmet bir gün öder hesabı(!)
Şu çok iyi bilinmelidir ki sarı çizmeli Mehmet ağalar, çiftçisi, küçük esnafı, işçisi, emeklisi belki tepkisini meydanlarda gösteremiyor ama intihar ederek, cinnet geçirerek, iflas ederek, boşanarak, çeşitli suçlarla bireysel olarak patlıyor...
Hükmedenler bunu göremiyorlarsa, sorunları halının altına süpürüyorlarsa da o tepkinin sandığa yansıdığını göreceklerdir. Bu seçimde Cumhur ittifakı ile tepkileri küçük ortak MHP'ye çekerek başarılı bir manevra yapabilirler ya daha sonra?
Bence Hükümet ve yandaş medya Türkiye'de sosyal patlamaların  emniyet sübobu olan Ergün Atalay ve benzerlerini el üstünde tutmalıdır. 
O görevler evrensel ilkeleri savunan gerçek sendikacıların eline geçerse vay hallerine!
SOFUOĞLU TRENİ UNUTTU
AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, motosikletçilerin sorunu için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile görüştü. Motosikletçilerin katil bariyer olarak nitelendirdiği, yayaların hız sınırını aşan sürücülerden korunmak için talep ettikleri sorunu iletti. Ancak motosikletçilerden belki 100 kat fazla nüfusu ilgilendiren "Ada Treninin Gar'a gelmesi" sorununu konuşmayı unuttu. 
Sakarya'nın en önemli gündem maddeleri arasında yer alan bu sorunun konuşulmaması, Kenan Sofuoğlu'nun motosiklet dünyasından kopup, milletin vekili olamadığının en büyük göstergesi...
TEMAYÜLDEN EKREM YÜCE ÇIKMIŞ
AKP'nin demokrasi şöleni olarak gösterdiği temayül yoklamasından Ekrem Yüce çıkmış(!) Aday adayı olmadığı halde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Ekrem Yüce'nin temayülden çıkması mümkünmü!
AKP Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, "Temayül yoklamasından Ekrem Yüce başkanımız çıktı."
Sizi bilmem ama bu halkın zekasıyla alay etmek değil de nedir?
Atabek'in konuşmasından çıkan sonuca göre temayülden birinci çıktığını bilmiyor ama temayül yoklamasından Ekrem Yüce çıktı diyebiliyor. 
Arkasından çelişen bilgiler veriyor: "Temayül yoklamasını sadece Cumhurbaşkanımız biliyor. E- Temayül olduğu için partinin diğer yetkilileri de bilmiyor. Bir de seçim işleri başkanımız Ali İhsan Yavuz biliyor. Ama ekibi bile bilmez. Ekrem Yüce başkanımız temayülden çıktı mı diye sordum elbette çıktı dedi."
Biz inanalım hadi peki kamuoyu nasıl inansın sorusunu ise şöyle yanıtlıyor Milletvekili, "O yüzden teşkilatlarda farkındaysanız bir tepki yok"
Güler misin, ağlar mısın; AKP teşkilatlarının tepki göstermesi için dünyanın ters dönmesi gerekir. Demokrasi şöleni dedikleri demek ki böyle bir şey...

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye