Pahalılığın suçlusu hain bakkallar
Sedat Balta

Pahalılığın suçlusu hain bakkallar

PAHALILIĞIN SUÇLUSU BAKKALLAR HAİN MARKETÇİLER
Şu günlerde seçimle yatıyoruz, seçimle kalkıyoruz. Ama milletin derdi geçim(!) Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni 'düşman'ı ilan etmesinin ardından yandaş basın destan yazıyor. 
15 Temmuzdan sonra Türkiye'nin bekasıyla oynayan ekonomimize saldırı başlatan dış düşmanların kökü dışarıda yandaşlarına ateş püskürüyorlar. 
Yeni düşman bakkallar, marketler, manavlar(!)
AKP Genel Başkanı Erdoğan hedefi gösterdi.
Belediye başkanlarına görev verdi: ""Belediyeler fiyatları artıranları silkelemeli. Benim vatandaşıma yüksek fiyatlarla mal satanları hesaba çekmeniz lazım''
Sakarya'da belediye başkanları ne yapar bilinmez ancak durumdan vazife çıkaran mahalle bakkalına gıcık olan vatandaşlarımız duruma el koyabilir. 
"Sizi gidi dış güçlerin maşası hainler" diyerek bakkala, markete saldıranları duyarsanız şaşırmayın!
Erdoğan'ın marketçileri vatan haini ilan ettiği sözlerini hatırlayalım: "Belediyeler fiyatları artıranları silkelemeli. Benim vatandaşıma yüksek fiyatlarla mal satanları hesaba çekmeniz lazım. Hazırlıklarımız var, bunu yapacağız. Bunun adı ticaret değildir. Bunun adı fırsatçılıktır. Tefeciliktir. Hatta ve hatta ülkeye ihanettir. Bazıları serbest piyasa diyor. Geç bu işi… Pazara bakıyoruz ne alemde, markete bakıyoruz ne halde. Piyasayı manipüle etmenin serbest piyasada yeri yok."
Değerli halkımız pazardaki, marketteki, kasaptaki fiyatların artmasının nedeni olarak kötü ekonomi politikasını mı yoksa piyasayı manipüle eden marketleri sorumlu tutar o ayrı mesele...
ACIRSAN TARAKLININ SIĞIRINA ACI!
AKP'den 3 dönemdir Taraklı Belediye Başkanlığı yapan Tacettin Özkaraman'la, Adapazarı Katlı Pazar Yeri'nde bizim Hasan Saka'nın dükkanında sohbet ediyoruz. 
Bir milyon nüfusa sahip Sakarya'da Cumhur İttifakı'nın gereği olarak 7 bin nüfusu olan Taraklı'nın MHP'ye verilmesi karşısında yorumum bir Manav atasözü oldu: "Acıyorsan Taraklı'nın sığırına acı."
Bütün AKP'lilerin yaptığı gibi bu konuda bir gazeteciye açıklama yapamamanın derin sıkıntısıyla başını onaylar halde sallayan Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'la beden diliyle konuşmuş olduk.
Taraklı'da Millet İttifakı'nın adayı İbrahim Pilavcı'yı sordum. Aynı soruyu Yerel Kültür Derneği yöneticilerinden Hidayet Yiğit'in de telefonla sorduğunu belirten Başkan Özkaraman, yaptığı yalazayı paylaştı.
Hidayet Yiğit soruyor: "Başkanım Manavlar olarak Erenler'i, Kaynarca'yı da kaybettik. Bari Taraklı'da MHP'nin adayı Manav mı?
Tacettin Özkaraman'ın yalazası başlıyor: "Maalesef Hidayetçiğim! Annesi Rizeli, babası Tuncelili başkan adayımızın"
Sonra ekliyor: "Dur ama emin olalım soralım." 
Telefonu kapatmadan yanındakine sorar gibi yapıp, "Ya bu bizim İbrahim'in anne babası nereliydi?" diyor. 
Telefondaki Hidayet Yiğit'e dönüp bombayı patlatıyor: "Hidayetçiğim babası Artvinli'ymiş ama yarı yarıya bizden sayılır annesi muhacirmiş(!)"
KARASU, KAYNARCA, HENDEK'TE TEPKİLER
AKP Genel Merkezi'nin kararlarına karşı Taraklılı hemşehrilerimizin tepkisi yalaza şeklinde sanatsal olsa da; heryerde aynı hassasiyeti yakalamak mümkün değil. 
AKP Sakarya Belediye Başkan adaylarının açıklanmasından sonra Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu'ndan sert bir tepki geldi. 
Mehmet İspiroğlu kalabalık bir vatandaş, muhtar ve işadamı topluluğunun yanında aday olacağının sinyalini verdi. Peşinden BBP'nden aday oldu. 
Akyazı'dan yeniden aday gösterilmeyen Hasan Akçan'ın da Büyük Birlik Partisi'nden beledeye başkan adaylığı gündemde. 
En son Hendek AKP teşkilatı Belediye Başkan Adayı ilan edilen Sofu için partililer Ali İhsan Yavuz'u ziyaret ederek tepkilerini dile getirdi. 
En sakin ilçe Kaynarca'nın sakinleri bile tepki gösterdi. Yeni oluşum adı altınta Belediye Başkan adayı ve yeni atanan ilçe başkanına tepki olarak 'yeni oluşum' adı altında örgütlendiler ve alternatif aday çıkarma girişimde bulundular.
Tepkiler AKP'nin Sakarya'da oyunun düşeceği yönünde. Eğer AKP'nin Sakarya oyları düşerse en büyük sorumlusu Ali İhsan Yavuz olacaktır. Genel Merkez de faturayı ona kesecektir. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Piyasanın üstünde alacağız açıklaması
Piyasanın üstünde alacağız açıklaması
Ambulans ile otomobil  çarpıştı
Ambulans ile otomobil çarpıştı