Muhalefet demokrasilere özgüdür(!)
Sedat Balta

Muhalefet demokrasilere özgüdür(!)

Şehit cenazesinde Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı aslında şehitimize, dinimize, demokrasimize yapılan bir büyük çirkinliktir.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu linç edip, öldürmek hatta parçalamak isteyen gözü dönmüş güruhun faşizan davranışlarında elbette AKP ve MHP'nin; onların kuklası haline dönüşmüş gazete ve televizyonların; sosyal medyada belediyelerin bankamatik trollerinin; düşmanlaştırıcı, kutuplaştırıcı dilinin etkisi vardır. Ancak üzülerek söylemeliyim ki, kökleri derindedir. 
İslam dininin en yüksek mertebelerinden birine ulaşarak şehit olmuş ve vatan evladının cenazesindeki bu hoşgörüsüzlük, bu hadsizlik, politikacıların, sahte gazetecilerin yayınlarıyla açıklanamaz. 
Türk milletinin ahlakı o kadar zayıfmıdır ki, kandan, kinden beslenen politikacıların ve onların köpeği gazetecilerin zehirli dilleriyle ayaklar altına alınsın. 
Milyonlarca insanın oy verdiği, bu ülkenin insanı, çocuğu çürük raporuna, bedelliye sığınmamış oğlunu askere göndermiş, PKK suikastına uğramış tek liderine yapılan hareket büyük ayıptır(!)
VAY HALİMİZE(!)
Ancak her türlü dini, demokratik değeri çiğneyip, kudurmuş kalabalığa, "“Değerli arkadaşlarım, şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz. Tepkinizi gösterdiniz” diye başlayan bir konuşma yapması daha büyük bir ayıptır(!)
Güvenlik güçlerinin çekimser davranışında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun daha önce söylediği CHP'lilere şehit cenazelerinde protokolde yer vermeyin sözleri etkili olmuşsa vay halimize(!)
Şehidimizi son yolculuğuna uğurlamak için cenaze namazına gelen bir parti liderine yapılan linç girişimini protesto olarak niteleyen Ankara Valiliği'nin mesajı da düşünülecek olursa nerede kaldı binlerce yıllık devlet geleneğimiz, hukuk devleti olma iddiamız...
Olaylar Demokrat Parti'nin iktidardan düşeceğini anlayınca düştüğü telaşla taraftarlarının aynı zamanda bir Milli Mücadele kahramanı olan soy adını İnönü savaşlarında alan İsmet İnönü'ye yumurta, taş atılmasını hatırlatıyor. 
Demokrasilerde iktidarlar seçimle işbaşına gelmeyi bildikleri gibi, gitmeyi de bilmelidir. 
EGEMENLİK MİLLETİNDİR
Unutmayın bütün ülkelerde iyi kötü bir iktidar vardır ancak ve ancak yalnızca demokrasilerde muhalefet vardır. Muhalefet liderine, muhalefet partilerine, eleştirilmeye tahammül edememek diktatörlüklere özgü bir tutumdur. 
Bugün milletçe büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm çocuklara armağan ettiği,  23 Nİsan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz. 
23 Nisan 1920'den beri, tam 99 yıldır bu topraklarda egemenlik kayıtsız şartsız milletindir(!) O millet Türk milletidir; Atatürk'ün dediği gibi, "Ne mutlu Türk'üm diyene."
Türk'e Türk gibi davranmak yaraşır. Bir Atatürk milliyetçisi olarak hangi etnik kökenden, mezhepden, dinden olursa olsun Türkiye'de yaşayan herkes Türk'tür. Türkiye'ye üniter, sosyal, hukuk devleti olmak yakışır. 
23 Nİsan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak