Kısa Kısa 2019 da Gidişimiz Nasıldır?
Aytekin Ertuğrul

Kısa Kısa 2019 da Gidişimiz Nasıldır?

Kısa Kısa 2019 da Gidişimiz Nasıldır?

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

2019 da gidişimiz nasıldır sorusunun cevabı işte aşağıdadır.

Bitlis Baykan Asliye Ceza Mahkemesi sosyal medya üzerinden “Benzini boş verin dünyanın en pahalı Cumhurbaşkanı bizde şeklinde bir paylaşım yapan yurttaşıCumhurbaşkanına hakaret ”ten 2 yıl 4 ay hapse mahkum etti

Bu haberde her şey var. Ama gerçek de var. Cumhurbaşkanlığı Hükumet sistemi, diye bir şey dünyada yok bizde var.

Başbakanlık AFAD Başkanlığı diye bir kuruluş vardı. Başına Cumhurbaşkanlığı eklendi. Oldu sana Cumhurbaşkanlığı AFAD Başkanlığı diye bir kuruluş.

Başbakanlık MİT Müsteşarlığı diye bir kuruluş vardı. Başına bir Cumhurbaşkanlığı eklendi oldu size , Cumhurbaşkanlığı MİT Müsteşarlığı.

O kadar çok var ki say say bitmez yaz yaz bitmez. Topla bütçelerini oldu sana Dünyanın en pahalı Cumhurbaşkanı. Neresi bunun hakaret bilemedim. Mahkememiz gerekçesini açıklayınca anlarız

 

 

 

TTB ( Türk Tabipleri Birliği) Merkez Konseyi üyelerine ceza Yağdı

Harp bir halk sağlığı sorunudur şeklinde bildiri açıklayan TTB Merkez Konseyi üyelerine ceza yağdı. Cezalar Aşağıdaki, linkten okunabilir. Ceza veren hakimler Türkiye'de yaşamıyorlar ve Türkiye’yi bilmiyorlar demek gerekir.  Elbette ki, savaş bir halk sağlığı sorunudur. Savaşta enflasyon artar. Eğitim durur. Çitçiler silah altına alındıklarından  tarımsal üretim de durur. Eklemeliyim ki: açık bütçe ve enflasyon olan toplumlarda da halk sağlığı sorunları yaşanır. Enflasyon ve açık bütçeler, insanların ceplerinden paralarını sofrasından yiyecek ve içeceklerini almak demektir. İnsanların sofrasından yiyecek ve içecekleri ile ceplerinden paralarının alındığı sistemlerde halk sağlığı sorunları yaşanır. Nitekim bu nedenle 14 Mayıs 1950 den sonra Dünya Sağlık Örgütünün tanımladığı sağlık Türkiye'mizde hiç olmamıştır. Kararı bir hekim olarak anlayamadığımı bana anlatacak bir yargıç aradığımı ilan ediyorum. Ve diyorum ki:

Savaş bir halk sağlığı sorunudur

Savaş bir halk sağlığı sorunudur

Savaş bir halk sağlığı sorunudur

 SON bir defa daha: SAVAŞ BİR HALK SAĞLIĞI SORUNUDUR. NOKTA:

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

( E) Dz. Tbp Kd. Alb.

1967. İ.Ü. Tıp Fak.

TTB ve ATO 70+6 Üyesi

https://ato.org.tr/news/show/571

 

 

Adapazarı Tank- Palet fabrikasındaki son  durum 

Adapazarı Tank- Palet fabrikasındaki son hukuki durumu açıklayan  Kaynarca Haber sitesinde yer alan haber aşağıdaki, linktedir. Hayati önemi haiz bir karar ve dava aşaması düşündürücüdür. Danıştay’ın bir dairesi hukuki dayanaktan yoksun bir karar vermiştir. Milli BEKA meselesini ilgilendiren konularda eğer milli bekaya uygun olmayan bir konu ve işlem varsa bu kuşkusuz Anayasal hukukumuza da aykırıdır. Adapazarı  Tank- palet fabrikasının özelleştirilmesi Milli bekamıza uygun olmadığından Adapazarı Tank- Paleti fabrikasının özelleştirme işlemi Anayasal hukukumuza da aykırıdır. Anayasamızın, " BASLANGIÇ" bölümü, değiştirilmesi dahi önerilemeyen 2. maddesi ile   81.maddeleri milli BEKA ile ilgilidir. Özelleştirme Milli Bekaya aykırıdır. Dolayısı ile hukukumuza da aykırıdır. Haber bütün Türk Milletini ilgilendirdiğinden bu haberi Türk milletine iletmek dikkatlerine sunmak bir görevdir. Sunuyorum.

 

 

http://kaynarcahaber.com/haber/4667/tank-palet-ozellesmesine-durdurma-karari.html

 

 

 

İşte AKP nin güncel  ( 15 Haziran 2019) karnesi:

Bir gram altın 18 YTL den 254 YTL ye çıkmıştır. Artış 14 mislidir

 ABD Doları1.660.000 TL den 5.895.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3.8 mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 406 YTL ye çıkmıştır. Artış 17 Mislidir

Artık siz karar verin. Gidişimiz nasıldır. Böyle durumlarda Tilkiler ağzınızda peynir olan kargalara derler ki: Karga kardeş senin ne kadar güzel sesin var bir şarkı söyle de dinleyelim”  Tilkilerin Gözü karganın ağzındaki peynirdedir. Sesinde değildir. 

 

İstanbul Seçimleri Hakkında Kısa bir Not.

Dünya bile yenilenen İstanbul seçimlerine odaklanmıştır. O konuda karar Yüce Türk milletinin İstanbul'da yaşayan 16 Milyonu tarafında verilecektir. Bu rakam Türkiye'mizin 1/5 i demektir. Yukarıdaki karneye DEVAM demeyecektir. Türk Milletinin İstanbul'da yaşayan 16 milyonu da altın ve döviz fiyatlarını yükselten , açık bütçelere devam eden, laik eğitime SON veren, Türk Milletini tam manasıyla  iflasa sürükleyen sisteme EVET demez. Ne yapalım ki Türk milleti işte böyle bir millettir. NOKTA

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarın tüm Türkiye'de denetleme yapılacak
Yarın tüm Türkiye'de denetleme yapılacak
Ambulans ile otomobil  çarpıştı
Ambulans ile otomobil çarpıştı